Liceum Sztuk Plastycznych

Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół nr 18 w Zabrzu zaprasza w swoje barwne progi pełne kreatywnych wyzwań. Szkoła Plastyczna jest od 1996 roku kolorowym punktem na oświatowej mapie Zabrza. Szkoła znajduje się w cichej dzielnicy Zabrza – Kończycach.
Liceum Sztuk Plastycznych to połączenie przedmiotów ogólnokształcących oraz rozbudowanego zestawu przedmiotów artystycznych (w cyklu pięcioletnim) takich jak Rysunek i malarstwo, projektowanie multimedialne, podstawy projektowania, rzeźba czy historia sztuki. Szkoła pozwala uzyskać kwalifikacje zawodowe w trzech specjalizacjach: projektowanie graficzne, aranżacja wnętrz oraz fotografia artystyczna.

Szczegółowe informacje o specjalnościach.

_

Szkoła pozwala rozwinąć ogólne umiejętności plastyczne. Podczas cyklu nauki uczniowie ćwiczą kreowanie form przestrzennych, modelowanie i rzeźbienia w różnych materiałach, Poznają zasady kompozycji, wykonują prace manualne i cyfrowe ćwicząc precyzję i dokładność.
Ważnym elementem nauki są zajęcia z Rysunku i Malarstwa, gdzie uczniowie malują i rysują obrazy z martwych natur czy studiując anatomie uczą się poprawności w rysowaniu postaci. Prace wykonywane są w różnych technikach i na różnych formatach.
Uczniowie szkoły plastycznej uczą się pracy twórczej podczas konsultacji z nauczycielami prowadzącymi. Korekty i analizy postępów pozwalają pobudzać rozwój ucznia, kierować i wspierać w wyznaczaniu własnej drogi twórczej oraz we wkraczaniu w świat wielkich artystów.

Szkoła to przede wszystkim przyjemne miejsce, które uczy kreatywności, daje poczucie własnej wartości oraz przygotowuje do egzaminów, zawodu i życia.

Jest to szkoła z niepowtarzalnym klimatem, wyspecjalizowaną kadrą nauczycielską oraz bardzo nowoczesnym zapleczem technologicznym w pracowniach specjalizacji.

Nauka w naszej szkole to niezwykły etap w życiu pełen natchnień, kreatywnych wyzwań, budowania wrażliwości artystycznej przy równoległym nauczaniu ogólnokształcącym. Szkoła zajmuje wysokie miejsca w miejskich zestawieniach wyników egzaminów maturalnych.
Liceum Sztuk Plastycznych to szkoła, która łączy uczniów, nauczycieli i rodziców w wychowawczej i edukacyjnej podróży przez najpiękniejszy okres w życiu młodego artysty.

Zapraszamy do wzięcia udziału w egzaminie wstępnym, a kto wie być może od września dołączysz do barwnej społeczności zabrzańskiego plastyka – szkoły innej niż wszystkie.