MIEJSKI PLENER MALARSKI – GEOMETRIA ZABRZA

GEOMETRIA ZABRZA to tegoroczne hasło towarzyszące miejskiemu plenerowi malarskiemu uczniów zabrzańskiego plastyka.

Geometria bada relacje i właściwości elementów tworzących harmonijną kompozycję. Od antyku wykorzystywana w architekturze odpowiada za jej konstrukcję i estetykę. Przed uczniami Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu trudne wyzwanie malarskie, w którym będą podążać za formami i kolorami tworzącymi plan miasta Zabrze. Młodych artystów będzie można spotkać w Parku Miejskim, na placu pod pomnikiem Braci Górniczej, na skwerze u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i prof. Zbigniewa Religi oraz w Miejskim Ogrodzie Botanicznym. Inspiracją do tworzenia prac jest współczesne malarstwo amerykańskie E. Hoppera, w którym oszczędność formy podkreśla wyrazistość kształtów, buduje szlachetną, harmonijną kompozycję dopełnioną portretami mieszkańców miast.

Zajęcia z malarstwa na wolnym powietrzu odbyły się 24 września w godzinach od 9.00 do 14.00